Serwis siecirybackie.pl używa ciasteczek (cookies) aby funkcjonalności sklepu mogły działać lepiej.INFORMACJE TEORETYCZNE

Drygawice (drgawice)

czytaj więcej

Żaki rybackie

czytaj więcej

Mieroże rybackie

czytaj więcej

Ulepszone rybackie narzędzia pułapkowe

czytaj więcej

Typy rybackie jezior

czytaj więcej

Użytkowanie ryb poławianych w jeziorach

czytaj więcej

Wydajność ryb z jeziora

czytaj więcej

Eksploatacja jezior

czytaj więcej

Rybackie zabiegi gospodarcze

czytaj więcej

Zakres zarybiania

czytaj więcej

Sznury na ryby

czytaj więcej

Łodzie rybackie

czytaj więcej

Pn.-pt. w godz. 8:00 - 20:00
Sob. w godz. 8:00 - 16:00
Tel. (+48) 535 001 226
Formularz kontaktowy

Kategorie

MARKUR sieci rybackie

Producent i dystrybutor sieci rybackich i akcesorii

Sieci rybackie produkowane w naszej firmie są już od trzech pokoleń. Produkcją sieci rybackich zajmujemy się od 1991 roku. Rybołówstwo od zawsze było bliskie naszej rodzinie. Dzięki stażowi, który posiadamy oraz wiedzy przekazywanej możemy w profesjonalny sposób dotrzeć do najbardziej wymagających klientów. Na podstawie informacji o akwenie jesteśmy w stanie pomóc dobrać sieci rybackie pod określony staw, jezioro lub rzekę. Nasze sieci szyte są od podstaw, obszywane tylko i wyłącznie ręcznie. Dzięki takiej technice możliwe jest ponowne obsadzenie tkaniną sieci typu Wonton. Używamy unikalnej technologii wiązania i łączenia. Stosujemy materiały o wysokiej jakości.

Na wyprodukowanie sieci rybackiej składają się prace takie jak: cięcie, łączenie, obsadzanie i uzbrajanie. W cięciu czyli krojeniu, wyróżniamy trzy rodzaje krojów sieci: proste, skośne i kombinowane. Cięcie proste polega na cięciu przyległych boków oczek równolegle do długości lub szerokości sieci. Cięcie skośne polega na cięciu przeciwległych boków oczek. Cięcie kombinowane składa się na przemian z następujących po sobie krojów skośnych i prostych. Umożliwia cięcie sieci liniami nierównoległymi do długości, szerokości i skosów sieci.

Łączenie sieci jest kolejnym etapem produkcji. Dzięki łączeniom poszczególnych elementów możemy wytworzyć sieć o dowolnej długości i głębokości. Od sposobu łączenia zależy w dużym stopniu kształt narzędzia, a w konsekwencji jego trwałość i łowność. Podczas produkcji zdarza się, że trzeba połączyć brzegi sieci różnych długości. Wtedy nadwyżkę długości jednego z brzegów musimy równomiernie rozłożyć na całej długości szwu. Takie zszywanie powinno być poprzedzone obliczeniem liczby oczek boku dłuższego przypadających na jedno oczko brzegu krótszego.

Obsadzanie sieci to czynność, w której przymocowywane są sieci do linek. Linkę obramowującą górną krawędź sieci nazywamy nadborą a dolną podborą. Boczne krawędzie sieci obramowane są linkami bocznymi. Nadborę uzbraja się pływakami lub stosuję linkę z korkami (w zależności od rodzaju i przeznaczenia sieci). Podborę uzbraja się ciężarkami ołowianymi lub linką ołowianą (w zależności od rodzaju i przeznaczenia sieci). Obsadzanie sieci ma na celu takie rozpostarcie sieci, które utrzyma oczka w odpowiednim stopniu rozwarcia. Umiejętne obsadzenie sieci pozwala uzyskać prawidłowy kształt narzędzia oraz jego rozwarcie w czasie połowu.

Uzbrajanie sieci nadaje jej odpowiednie usytuowanie w wodzie w czasie połowu.  Polega ono na przymocowaniu do nadbory i podbory pławów i ciężarków. Pławy unoszą górne partie narzędzia do powierzchni wody, ciężarki natomiast ściągają narzędzie do dna. Aby uzyskać odpowiednią pozycję w wodzie należy właściwie dobrać siłę podtrzymującą pławów i ciężarków.

Narzędzia używane do połowu ryb są bardzo zróżnicowane. Obecnie dzielone są na grupy według zastosowania. Wyróżnić możemy kilka segmentów najlepszych i najczęściej stosowanych narzędzi połowowych:

  • Sieci do przeciągania – Niewody i Włoki
  • Sieci do wstawiania, w których ryba utyka w oczku, czyli Wontony
  • Sieci do wstawiania, w których ryby się oplątują czyli Drygawice
  • Narzędzia nakrywkowe takie jak Rzutki sieciowe
  • Narzędzia pułapkowe takie jak Żaki i Pułapki sprężynowe
  • Narzędzia haczykowe w postaci sznurów i wiele różnych np. Sufaty i Kasary 


Zapraszamy
Marcin Kurpiński